هیچ خریدی بی دلیل نیست…

اگر کمی در مورد خرید هایی که در زندگی روزمره صورت می گیرد، دقت کنیم می بینیم که اکثرا جنبه ی احساسی دارند. اگر می خواهی بدانی که در وجود مخاطبت چه چیز هایی نهفته است، این مقاله برای همین نوشته شده است.

چه انگیزاننده هایی باعث خرید محصول یا خدماتت می شوند؟

بدست آوردن لذت از محصول یا خدمات

به عنوان مثال، فردی که علاقه ی زیادی به بازی های کامپیوتری دارد، به خاطر کسب لذت از بازی کردن، تمام بازی های جدیدی که تولید می شود را میخرد. از آن بازی ای که در ساعات زیادی از آن لذت می برد، حتی ممکن است علاقه ای به نشان دادن آن بازی به دوستانش نداشته باشد.

ممکن است پیش خود بگوید که اگر این بازی را به دوستانم نشان دهم، ممکن است سی دی آن بازی را از من بخواهند و بعد ها ممکن است به آن سی دی نیاز پیدا کنم (نصب دوباره ی بازی) و از این کارم پشیمان شوم.

صرفه جویی و کسب درآمد

بعضی از خرید ها جنبه ی سرمایه گذاری دارند. خرید هایی انجام می شود که جنبه ی کسب ثروت و آینده سازی را به دنبال دارد.

به عنوان مثال، وقتی یک مهندس کامپیوتر به دنبال لپ تاپ گران قیمت است، در واقع به دنبال کسب درآمد و آینده سازی خودش است.

رسیدن به رویاها

بعضی از تبلیغ نویسان در این مورد، استفاده های نابجا می کنند.

به عنوان مثال، اگر می خواهید برای افرادی که به دنبال رسیدن به اندام ایده آل شان هستند، در تبلیغ تان می گویید: هنرپیشه های معروف هالیوود از این دستور غذایی و ورزشی استفاده می کنند.

همین موضوع باعث می شود که به آرزویش امیدوار شود و آن محصول یا خدماتت را بخرد.

مبارزه با ترس

به عنوان مثال، فردی که به دنبال محصولات فن بیان و آداب معاشرت است به دنبال چیست؟

مسلما او به دنبال رها شدن از ترس صحبت کردن در جمع می باشد. دوست دارد بداند که چطور با دیگران ارتباط برقرار کند و دچار خطا و اشتباه نشود.

مورد توجه واقع شدن

همه ی انسان ها دوست دارند که دوست داشته شوند. مورد توجه قرار بگیرند. مورد توجه قرار گرفتن برای هر فردی می تواند بسیار متفاوت باشد.

به عنوان مثال افراد به دنبال لباسی هستند که آن ها را جذاب تر و بهتر نشان دهد. و همین باعث می شود که بیشتر مورد توجه واقع شوند.

سید جاوید حسنی

محبوب ترین فرد هر حوزه ای الزاما با سواد ترین فرد آن حوزه نیست؛ محبوب ترین فرد، کسی است که بیشتر و بهتر دیده شود و تاثیر بگذارد و مسئله ای که هر روز در مجموعه ی تحریض در حال مطالعه و آزمایش است، دقیقا همین است.
سید جاوید حسنی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *